Jeśli twój przyjaciel lub członek rodziny stracił swój telefon i chcesz pomóc im odzyskać go, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Istnieje możliwość śledzenia utraconego telefonu po jego kodzie IMEI. W tym artykule wyjaśniamy, co to jest kod IMEI, jak można go znaleźć na urządzeniu i jak wykorzystać te informacje do śledzenia telefonu ukochanej osoby, jeśli go stracą. Jeśli ktoś w twoim życiu właśnie źle umieszczony ich telefon komórkowy, a nie upuszczając go w toalecie lub pozostawiając go gdzieś naprawdę niebezpieczne (jak w zoo), może być zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby pomóc im zlokalizować go ponownie. Niestety, utrata telefonu nie jest jak pozostawienie kluczy samochodowych w barze lub zapomnieć, gdzie zaparkowałeś. Chyba że włączyłeś jakiś rodzaj oprogramowania śledzącego wcześniej, nie ma łatwego sposobu na znalezienie swojego zaginionego urządzenia ponownie – nie, chyba że jego lokalizacja została zarejestrowana w innej firmie wcześniej.

Co to jest kod IMEI?

Kod IMEI to skrót od International Mobile Equipment Identity. Jest to unikalny identyfikator przypisany do każdego urządzenia mobilnego, które kiedykolwiek zostało wyprodukowane, i działa jak odcisk palca dla każdej słuchawki. Pozwala to na identyfikację i śledzenie telefonu, co czyni go użytecznym w wielu zadaniach. Jeśli twój telefon został skradziony lub nie jesteś w stanie go używać z jakiegoś powodu (być może został uszkodzony, zgubiony, lub po prostu nie był w stanie aktywować go jeszcze), kod IMEI może być używany do zlokalizowania urządzenia, mają go usunąć z obsługi i potencjalnie odzyskać. Ponadto kod IMEI może być używany do blokowania i odblokowania usług komórkowych, blokowania i odblokowywania telefonów, a także do wyszukiwania informacji o marce i modelu urządzenia.

Co zrobić, gdy zgubisz swój telefon?

Jeśli zgubiłeś swój telefon, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć proces jego ponownego znalezienia. Po pierwsze, najlepiej założyć, że ktoś inny ma teraz dostęp do twoich informacji, więc pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest zmiana hasła (i jeśli masz jakiekolwiek powiązane konta w mediach społecznościowych, zmień je również). Następnie możesz spróbować znaleźć swój telefon, sprawiając, że będzie on dzwonił. Najlepszym sposobem, aby to zrobić, jest zadzwonić do telefonu z innego urządzenia: jeśli masz jeden, spróbuj użyć telefonu przyjaciela; jeśli jesteś w miejscu publicznym, spróbuj zapytać pracownika w najbliższym sklepie, czy mogą zadzwonić do telefonu dla Ciebie (można również spróbować zapytać ludzi w pobliżu, czy mają telefon można użyć). Jeśli masz dostęp do innego urządzenia, możesz użyć aplikacji do śledzenia telefonu i sprawić, by dzwonił. Na urządzeniach z systemem Android, należy spróbować „Google Maps”, „Find My Device”, lub „Bing Maps”. Na iPhonach spróbuj „Find My iPhone” lub „Apple Maps”.

Jak namierzyć zagubiony telefon po IMEI?

Teraz, gdy powiedzieliśmy Ci, jak znaleźć swój telefon, jeśli go zgubiłeś, wyjaśnimy, jak można pójść o krok dalej i śledzić utracony telefon przez IMEI. Możesz śledzić utracony telefon przez IMEI za pomocą „Android Device Manager” lub „Apple Find My iPhone”. Powinieneś być w stanie zalogować się na swoje konto, używając tej samej nazwy użytkownika i hasła, którego użyłeś podczas konfiguracji urządzenia. Po zalogowaniu się, powinieneś zobaczyć swoje urządzenie wymienione: kliknij na niego, aby ujawnić informacje, takie jak bieżąca lokalizacja urządzenia, numer modelu i marka / kodIMEI. Poszliśmy do dużo więcej szczegółów o tym, jak śledzić utracony telefon przez IMEI w tym artykule.

Jeśli kiedykolwiek straciłeś swój telefon lub znasz kogoś, kto jest podatny na niewłaściwe umieszczenie swojego urządzenia, powinieneś być świadomy, jak można śledzić utracony telefon przez IMEI. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą aplikacji „Android Device Manager” lub „Apple Find My iPhone”.

Leave A Comment

Recommended Posts

Technologia

ComTrade.pl – Twoje centrum rozwiązań IT

ComTrade.pl to wiodąca firma zajmująca się rozwiązaniami IT dla biznesu. Od ponad 25 lat specjalizujemy się w tworzeniu oprogramowania i systemów, które ułatwiają zarządzanie i rozwój przedsiębiorstw. Nasze rozwiązania dopasowujemy do indywidualnych potrzeb klientów, dzięki czemu możemy zapewnić najwyższą jakość usług. W […]